Покровський район
www.pokrov-rn.dp.gov.ua


З 24 грудня 2019 року рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Покровській районній державній адміністрації введено карантинні обмеження по захворюванню на сказ тварин (великої рогатої худоби) в с.Катеринівказ прилеглими до нього угіддями і пасовищами.

Сказ – це невиліковна вірусна хвороба, що передається людині та домашнім тваринам скаженими тваринами-хижаками (лисицями, єнотовидними собаками, борсуками, вовками, собаками, котами, щурами, кажанами, їжаками) внаслідок обслинення, подряпання чи покусання ними.
Найбільшу небезпеку для домашніх тварин становлять укуси нещеплених собак, кішок, лисиць. В найкоротший термін необхідно щепити всіх сприйнятливих тварин. Мінімальний вік для вакцинації м’ясоїдних тварин – 4 тижні (від невакцинованих самиць) і 3 місяці – від вакцинованих самиць. Повторне введення вакцини необхідно проводити через 12 місяців, надалі – через кожні 12 місяців (після останнього введення).
Вакцину проти сказу можна придбати у всіх ліцензованих ветеринарних аптеках, але для проведення щеплення краще звернутись до дільничного лікаря, який проведе клінічний огляд тварини (категорично заборонено щеплювати хворих, виснажених тварин) та зареєструє факт вакцинації.
На підозру щодо сказу тварин мають налаштовувати наступні клінічні ознаки:
зміна поведінки хворої тварини: вона стає чи надто обережною та лагідною (тиха форма сказу), чи надто сміливою та агресивною (буйна форма). У неї спостерігаються проблеми з ковтанням (не п’є води – «водобоязкість», створює вигляд, що «подавилася» їжею: корови буряком, собаки та коти кісточкою, спостерігається слинотеча). У хворих тварин (особливо у ВРХ, свиней, собак та котів) часто спотворюється апетит – вони намагаються їсти незвичайну їжу та неїстівні предмети.
Не можна залишати без уваги випадки покусання, подряпання та обслинення людей чи тварин тваринами-хижаками.
Також всім власникам собак необхідно дотримуватись правил утримання цих тварин:
тримати собак (власникам, які мають у володінні земельні ділянки) на прив’язі і спускати їх з прив’язі лише на території, що має огорожу, яка унеможливлює проникнення собаки за її межі, застерігати написом при вході та по периметру території про наявність таких собак;
виводити собак до місць їх вигулу лише у наморднику (крім собак дрібних порід) та на повідку;
забезпечити умови недопущення втечі тварини та нападу її на людей та інших тварин;
забезпечувати своєчасне надання тварині ветеринарних послуг (обстеження, лікування, щеплення тощо);
запобігати неконтрольованому розмноженню собак і котів.
По питанням щеплення домашніх тварин проти сказу звертайтесь до дільничного лікаря ветмедицини або за телефонами 2-19-07, 2-16-16.


Начальник
Покровського районного управління
Головного управління Держпродспоживслужби
в Дніпропетровській області
Зоя Тарасенко