www.pokrov-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Вівторок, 11 серпня 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Покровський район >> Новини
Дмитро Колесніков: «На Дніпропетровщині з’являються цілі династії, які створюють дитячі будинки сімейного типу»
Версія для друку Написати листа
Губернатор Дмитро Колесніков у рамках робочої поїздки до Новомосковську відвідав два дитячих будинки сімейного типу родин Лискіни та Лискіни-менші. Це перша на Дніпропетровщині сім’я, яка продовжила династію батьків-вихователів.

ДБСТ, які відвідав голова облдержадміністрації Дмитро Колесніков можна назвати знаковими. Андрій Лискін із дружиною Світланою продовжили нелегку працю батьків Віталія та Ніни Лискіних по вихованню дітей позбавлених батьківського піклування.
«У суспільстві правильне ставлення до дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування стає соціальною нормою. Ми активно переходимо на європейську модель сімейного виховання дітей, які потребують особливої підтримки. Непоодинокими є випадки, коли вихованці з ДБСТ виростають та створюють власні сім’ї, куди беруть дітей зі складною долею, які втратили батьків. Лискіни перші в Дніпропетровській області продовжили династію батьків-вихователів. Це свідчить про те, що суспільство відтворює найкращі європейські практики. Люди створюють дитячі будинки сімейного типу, в яких жодна дитина не відчуває себе покинутою»,- підкреслив керівник регіону Дмитро Колесніков.
Лискіни – одні з перших в Дніпропетровській області та Україні розпочали свою діяльність як батьки-вихователі дитячого будинку сімейного типу. За час функціонування Ніна Іванівна та Віталій Олексійович виховали 34 дітей. Ніна Іванівна має Орден княгині Ольги ІІІ ступеня, Віталій Олексійович – орден «За заслуги» ІІІ ступеню. Крім того, Ніна Лискіна є членом кризисної групи по підтримці новостворених сімей, разом з чоловіком є засновниками обласного благодійного фонду «Сяйво веселки».
У сім’ї Лискіних створено здоровий морально-психологічний клімат, в якому наразі виховується 12 дітей. Ніна Іванівна та Віталій Олексійович уважно слідкують за навчанням дітей, підтримують тісний зв’язок з педагогічними колективами навчальних закладів, де навчаються їх вихованці. Дбаючи про повноцінний розвиток дітей, залучають їх до навчання в музичній школі, занять у гуртках та секціях. У родині організоване змістовне спільне дозвілля та відпочинок. Для виховання та розвитку дітей створені належні житлово-побутові умови.
Дитячий будинок сімейного типу Світлани та Андрія Лискіних розпочав свою діяльність з прийомної сім’ї з травня 2012 року. На той час у родині виховувались 3 дітей, позбавлених батьківського піклування. Згодом, у листопаді минулого року Світлана Олексіївна та Андрій Віталійович виявили бажання взяти на виховання ще трьох дітей та створити на базі прийомної сім’ї дитячий будинок сімейного типу. Зараз Лискіни-менші виховують 6 дітей.
Зокрема, зараз у Новомосковську 110 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У місті спостерігається позитивна тенденція зменшення загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (2012 рік – 115 дітей, 2011 рік – 118 , 2010 рік – 121), та збільшення кількості дітей, які виховуються в сімейних формах виховання. Із загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 107 дітей виховуються в сімейних формах виховання.
Щорічно в області зростає кількість дитячих будинків сімейного типу. За останнє півріччя 2013 року на Дніпропетровщині створено 19 дитячих будинків сімейного типу, де влаштовано 112 дітей. Наразі в регіоні функціонує 120 дитячих будинків сімейного типу і 378 прийомних сімей, у яких виховується 1492 дитини.
Наш Президент Віктор Федорович Янукович спрямував чітку орієнтацію державної політики на забезпечення належних умов для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Її головна мета – відновити здатність сімей надавати дітям якісну освіту, забезпечувати їм усебічний фізичний і творчий розвиток, а також створити підстави для виховання всіх дітей (незалежно від віку, стану здоров’я та інших обставин) у сімейному середовищі.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор