Покровський район
www.pokrov-rn.dp.gov.ua


Більше 30 спортсменів з Дніпропетровщини візьмуть участь у ХХІІ Дефлімпійських іграх, які в 2013 році проходять у Болгарії. Сьогодні пройшла урочиста зустріч спортсменів та тренерів з першим заступником голови облдержадміністрації Анатолієм Крупським. Він привітав їх з видатними досягненнями та побажав перемоги у майбутньому змаганні.

З 25 липня по 04 серпня 2013 року ХХІІ літні Дефлімпійські ігри пройдуть у Болгарії. Змагання будуть проходити у м. Софії. Спортсмени з 105 різних країн світу будуть змагатися у 20 видах спорту та боротимуться за понад 200 нагород. Дніпропетровщину будуть представляти 31 спортсмен з 7 видів спорту: бадмінтон – 2 спортсмени, баскетбол – 11 спортсменів, дзюдо – 3 спортсмени, легка атлетика – 7 спортсменів, плавання – 3 спортсмени, стрільба кульова – 1 спортсмен, футбол – 4 спортсмени.
«Розвиток спорту та популяризація здорового способу життя – це пріоритетне завдання, які ставить наш Президент Віктор Федорович Янукович. Дніпропетровські спортсмени завжди показували високі результати на різноманітних змаганнях. Упевнений, що завдяки наполегливості, лідерському характеру, індивідуальній майстерності кожного учасника Дефлімпійських ігор і тренерському таланту наші спортсмени продовжать підкорювати нові вершини», - підкреслив Анатолій Крупський під час урочистої зустрічі із спортсменами. Він також нагадав, що під керівництвом губернатора Дмитра Колеснікова на Дніпропетровщині розпочато реалізацію програми «Міцне здоров’я – успішне життя», метою якої є виховання здорового покоління шляхом пропаганди здорового способу життя серед дітей та молоді та розвитку інфраструктури для занять фізичною культурою та спортом. Стартовим заходом програми став фестиваль здорового способу життя Workout Fest 2013, який відбувся за підтримки губернатора Дніпропетровської області.
Протягом підготовчого періоду до Дефлімпійських ігор за 2010-2012 роки спортсмени з вадами слуху Дніпропетровської області показали високі спортивні результати на офіційних міжнародних змаганнях. Завойовано 6 медалей з плавання (3 золотих, 1 срібних та 2 бронзових) на чемпіонаті Європи 2010 року, з кульової стрільби здобуто 1 загальнокомандне місце на чемпіонаті Європи 2011 року, з легкої атлетики – другі загальнокомандні місця на чемпіонаті Європи 2011 року і на чемпіонаті світу 2012 року, з баскетболу - 3 місце (жінки) і 4 місце (чоловіки) на чемпіонаті світу 2011 року, з футболу – 2 місце на чемпіонаті світу 2012 року.
Загалом, за всю історію виступів українських спортсменів на Дефлімпійських іграх, у складі національних команд завжди було потужним представництво спортсменів Дніпропетровської області, кількість яких понад 75 осіб. Вони не тільки приймали участь, але й вибороли 13 золотих, 8 срібних і 11 бронзових медалей.
Серед 4200 спортсменів та офіційних представників делегацій Україна буде представлена 191 спортсменом та 41 тренером. Сама делегація складається із 265 чоловік. Українські дефлімпійці виступатимуть у 16 видах спорту, серед яких провідними є футбол, легка атлетика, спортивне орієнтування, жіночий та чоловічий волейбол, настільний теніс, плавання, пляжний волейбол, стрільба кульова, вільна та греко-римська боротьба. Вперше на такому високому міжнародному спортивному рівні виступатимуть дефлімпійці у бадмінтоні та боулінгу. Також прийматимуть участь наші спортсмени у змаганнях з дзюдо, карате і тхеквондо.

Довідка:

Дефлімпійські ігри (англ. «Deaflympic» від deaf — глухий) — санкціоновані Міжнародним олімпійським комітетом спортивні змагання найвищого рівня для людей з вадами слуху.

Спортивна федерація глухих України (СФГУ) була створена установчою конференцією 13 квітня 1992 року. Сьогодні СФГУ об’єднує 25 регіональних осередків, членами яких є понад 3500 глухих спортсменів, тренерів та фахівців.
Вперше українські дефлімпійці виступили на XVII Всесвітніх літніх іграх глухих у 1993 році, що проходили в м. Софія (Болгарія). Їхнім здобутком стали 2 золоті (легка атлетика), 4 срібні (плавання – 1, настільний теніс – 1, легка атлетика – 2), а також 2 бронзові медалі (жіночий волейбол та вільна боротьба).
Вже на XVIII Всесвітніх літніх іграх глухих у 1997 році в Копенгагені (Данія) українська громадськість раділа блискучим результатам українських спортсменів з вадами слуху. Їхні успіхи склали 5 золотих (легка атлетика – 4, чоловічий волейбол – 1), 10 срібних (легка атлетика – 4, плавання – 1, жіночий волейбол – 1, греко-римська боротьба – 1, спортивне орієнтування – 2, настільний теніс – 1), а також 5 бронзових медалей (легка атлетика – 3, боротьба – 2). Там же було встановлено 4 світових рекорди.
У 2001 році в м. Римі (Італія) дефлімпійці з усього світу зібралися на святкування ХІХ літніх Дефлімпійських ігор. Українські спортсмени з вадами слуху також показали там неабиякий результат, здобувши 12 золотих, 12 срібних і 10 бронзових нагород, а також встановили 4 світових рекорди та посіли 4 загальнокомандне місце з 85 країн-учасниць.
У 2005 році в далекому австралійському місті Мельбурні на ХХ літніх Дефлімпійських іграх українські спортсмени своїми перемогами викликали величезний фурор у всьому світі. Здобувши 20 золотих, 17 срібних і 14 бронзових нагород команда України зайняла 1 загальнокомандне місце серед 93 країн-учасниць.
На ХХІ літніх Дефлімпійських іграх 2009 року, що проходили на дуже високому організаційному рівні в м. Тайбей (Тайвань) українські спортсмени, перемігши в останній день Ігор у фінальному напруженому матчі з футболу збірну команду Росії з рахунком 3:2, здобули загалом 67 (20 золотих, 22 срібні і 25 бронзових) медалей і зайняли 2 загально-командне місце. Дніпропетровські спортсмени здобули 7 золотих нагород, 4 срібних та 4 бронзові нагороди.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю