Покровський район
www.pokrov-rn.dp.gov.ua


У 2013 році більше половини випускників медичних навчальних закладів працевлаштовані на посади сімейних лікарів. Про це повідомив директор Департаменту по роботі з персоналом, освіти та науки Міністерства охорони здоров'я України Микола Осійчук.

У 2013 році працевлаштовано до закладів охорони здоров’я комунальної та державної форм власності 4,2 тисячі лікарів (практично 100% від загального випуску осіб, які готувались за державним замовленням).
Значна частина - 2,2 тисячі випускників, або 50% від усього випуску, направлено на роботу у сільську місцевість. Наприклад, на Дніпропетровщині 125 лікарів-інтернів вирушають до сільських районів проходити інтернатуру за фахом «сімейний лікар».
Понад 1600 осіб працевлаштовано на посади сімейних лікарів, що складає більше половини випуску лікарів 2013 року. Це у чотири рази більше, ніж у 2010 році. У 2012 році цей показник становив 852 особи.
Торкаючись особливостей вступної кампанії 2013 року, директор Департаменту по роботі з персоналом, освіти та науки МОЗ України наголосив, що з 15 вищих навчальних закладів, які підпорядковані МОЗ України, найбільше держзамовлення має Національний Медичний Університет імені О.О. Богомольця, Донецький національний університет імені Горького та Дніпропетровська медична академія.
«У 2013 році Міністерством охорони здоров'я було збережено держзамовлення на підготовку лікарів на рівні минулого року, - розповів Микола Осійчук. - Обсяг держзамовлення в цьому році склав 4 568 місць. Із них 3 500 - на спеціальність «лікувальна справа» і 788 - на «педіатрію».
За словами представника МОЗ України, при розміщенні обсягів державного замовлення Міністерство враховувало регіональні диспропорції та особливості кадрового ресурсу сфери охорони здоров’я.
Також він зазначив, що збільшення держзамовлення на підготовку фахівців за напрямом «Медицина» є необхідним заходом, який дозволить призупинити розвиток негативних тенденцій щодо кадрового забезпечення сфери охорони здоров'я, стабілізувати показники забезпеченості населення України лікарями і поліпшить доступність надання медичної допомоги населенню. За словами Миколи Осійчука, необхідний обсяг збільшення, який планується реалізувати до 2016 року, - 7,7 тисяч осіб.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю