www.pokrov-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Понеділок, 3 серпня 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Покровський район >> Новини
Анатолій Крупський «На Дніпропетровщині створюються гармонійні умови для міжконфесійних відносин, будуються і відкриваються нові храми, реставруються давні святині»
Версія для друку Написати листа
На Дніпропетровщині відбувся круглий стіл «Історичне значення хрещення Київської Русі». У роботі круглого столу взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Анатолій Крупський та Митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней.

«Святкування 1025-річчя Хрещення Київської Русі сприятиме консолідації українського суспільства на віковічних християнських цінностях та традиціях, подальшим процесам духовного відродження та гармонізації державно-церковних відносин. Наш Президент Віктор Федорович Янукович приділяє особливу увагу розвитку духовності в Україні та підкреслює особливе значення цього знакового ювілею хрещення Русі. Під керівництвом губернатора Дмитра Колєснікова, в нашому регіоні ведеться підготовка масових заходів з нагоди святкування 1025-річчя хрещення Київської Русі», – зазначив перший заступник голови облдержадміністрації Анатолій Крупський.

У рамках святкування величної дати у Дніпропетровську завершується будівництво храму на честь Собору Святого Іоанна Хрестителя, урочисте освячення якого, згідно з пропозицією Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви, заплановане на початок жовтня цього року.

Подія стане однією із найяскравіших на Дніпропетровщині у рамках святкування 1025-річчя хрещення Київської Руси. Також восени 2013 року у Дніпроджержинську пройде відкриття Соборної площі з архітектурно-скульптурною композицією «Голгофа», яка стане складовою духовно-просвітницького комплексу. Окрім того у місті передбачено освячення хрестильного храму на території Свято-Миколаївського кафедрального собору та відкриття пам’ятника-каплиці, присвяченого 1025-річчю хрещення Київської Русі.

21 травня 2013 року за участю Архієпископа Криворізького і Нікопольського Єфрема в селі Липове П’ятихатського району пройшло освячення новозбудованого храму апостола і євангеліста Іоанна Богослова та пам’ятника великому рівноапостольному князю Володимиру – Хрестителю Київської Русі. 24 травня у Кривому Розі було проведення освячення скульптурної композиції Пресвятої Богородиці з Богонемовлям «Божья Матерь с Предвечным Младенцем» при храмі на честь ікони Божої Матері «Скоропослушниця», який діє на базі Міжобласного центру медичної генетики та пренатальної діагностики. У період з 24 по 26 травня у селі Капулівка Нікопольського району відбувся перший регіональний фестиваль православної молоді.

У період з 18 по 20 травня цього року, під час архіпастирського візиту до Дніпропетровської області Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, відбулося освячення хреста під будівництво кафедрального собору Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату та новозбудованого храму Різдва Пресвятої Богородиці у Дніпропетровську.

Також 14 липня у Кривому Розі пройшло урочисте освячення пам’ятника покровителям Кривого Рогу – священномученикам Онуфрію і Порфирію – першим єпископам Криворізьким. 30 травня у Кривому Розі за участю Архієпископа Криворізького і Нікопольського Єфрема, Єпископа Дніпродзержинського і Царичанського Володимира відбулися другі міжнародні наукові Кирило-Мефодіївські читання, присвячені вшануванню 1150-ліття слов’янської писемності та святкуванню 1025-річчя хрещення Київської Русі.

12 липня цього року в Дніпропетровську пройшла хресна хода з мощами святого рівноапостольного князя Володимира та церемонія вшанування релігійних святинь у Свято-Троїцькому кафедральному соборі. Заходи відбулися за участю Віце-прем’єр-міністра України Олександра Вілкула та керівників області та міста.

У Новомосковську, за ініціативи та підтримки Віце-прем’єр-міністра України Олександра Вілкула, триває наймасштабніша в Україні та всій Європі комплексна реставрація дерев’яної пам’ятки архітектури XVIII століття – Свято-Троїцького кафедрального собору.
У Дніпропетровську наразі тривають ремонтно-реставраційні роботи щодо відродження найдавнішого Свято-Успенського собору – першого кафедрального храму обласного центру.

«Кожна дорога має вести до Храму – цей постулат ми втілюємо в життя нашими справами. Відкриття нової святині – це завжди особливе свято добра, віри та благодаті», – підкреслив Анатолій Крупський.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор