www.pokrov-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Середа, 12 серпня 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Покровський район >> Новини
На Дніпропетровщині втілюються у життя нові соціальні ініціативи Президента України, спрямовані на захист дітей та створення всебічних умов для розвитку нового покоління
Версія для друку Написати листа
12 липня 2013 року відбулося засідання комітету з питань соціальної політики та праці Громадської ради при Дніпропетровській облдержадміністрації, присвячене реалізації у регіоні нових соціальних ініціатив Президента України щодо розширення мережі центрів матері та дитини, створення умов для сімейного виховання дітей-інвалідів.

Під час зустрічі начальник управління у справах сім’ї та молоді Лілія Ковальова повідомила, що реалізація нових соціальних ініціатив Президента України йде за чотирма напрямками: це підвищення якості життя для сімей з дітьми; напрямки "Кожній дитині – всебічний розвиток" та "Сімейний затишок – кожній дитині", а також створення “гарячої телефонної лінії” з питань захисту сімей з дітьми.
У рамках нових соціальних ініціатив Глави держави кожна малозабезпечена сім’я отримає в середньому додаткове зростання доходів до кінця 2013 року - на 619 грн., у 2014 р. – 976 грн., у порівнянні з 2012-м роком.
Особливу увагу в рамках нових соціальних ініціатив Президент України приділяє дітям з особливими потребами, виховання і розвиток яких потребує значних зусиль і коштів. Тому передбачено збільшення на 25% надбавки на догляд за дитиною-інвалідом (з найтяжчим ступенем функціональних обмежень) - до 729 грн для дітей віком до 6 років, та до 907 грн - для дітей віком 6-18 років. Розмір допомоги для догляду за дитиною-інвалідом, яка потребує постійного стороннього догляду, буде збільшено у півтора рази.
Під час обговорення нових ініціатив Глави держави представники громадськості зазначили, що пріоритетним напрямком роботи влади має стати забезпечення права кожної дитини, в тому числі - з особливими потребами, на виховання в сімейному колі.
Нагадаємо, що губернатор Дмитро Колєсніков поставив завдання створити на Дніпропетровщині мережу центрів матері та дитини. Це - заклади тимчасового проживання жінок, що перебувають на 7-9 місяці вагітності, а також матерів з дітьми віком від народження до 18 місяців, які опинилися в складних життєвих обставинах. У Дніпропетровську такий центр буде відкрито вже на початку 2014 р. Також такі центри з’являться у Дніпродзержинську та Кривому Розі.
Голова комітету з питань соціальної політики та праці Громадської ради при ОДА Лариса Бабич зауважила, що до розширення мережі центрів матері та дитини необхідно активно залучати соціально відповідальний бізнес.
Вона зробила акцент на необхідності підтримки сімей, які виховують дітей з особливими потребами, а також необхідно забезпечити захист прав дитини на виховання в сім’ї, виявлення та усунення причин, що зумовлюють сімейні проблеми, невиконання батьківських обов’язків, і, як наслідок - позбавлення або обмеження батьківських прав, вилучення дітей із сімейного оточення. Зазначимо, що з метою посилення захисту дітей, які потребують невідкладної допомоги, в рамках нових соціальних ініціатив Президента В.Ф.Януковича Уряду доручено створити всеукраїнську “гарячу телефонну лінію” з питань захисту сімей з дітьми, яка буде оперативно приймати та організовувати термінове реагування органів державної влади та установ на порушення прав дітей, випадки насилля над дітьми.
Довідка
Президент України приділяє особливу увагу створенню умов для всебічного розвитку кожної дитини. Протягом 2013-2014 рр. передбачається розширити мережу дошкільних навчальних закладів, що дозволить забезпечити місцями 85% дошкільнят та відповідатиме європейським стандартам.
Нові ініціативи голови держави передбачають охоплення позашкільною освітою до 70% дітей. Президент України В.Ф.Янукович проголосив 2013 рік Роком дитячої творчості, започаткував програму «Інтелектуальне майбутнє України».
Особливу увагу голова держави приділяє здоровому способу життя та спортивному вихованню дітей та молоді. Важливим завданнями місцевої влади Президент визначив модернізацію шкільних спортивних майданчиків. Протягом двох років в країні заплановано модернізувати майданчики понад 28 тис. шкіл та садочків.
У 2015 році Україна проводитиме фінальний турнір Чемпіонату Європи з баскетболу. Напередодні цієї визначної спортивної події, у 2014–2015 роках Президент запропонував провести Національний турнір шкільних баскетбольних команд “Євро – 2015”. Учасниками змагань стануть близько 10 тис. шкільних баскетбольних команд.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор