www.pokrov-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Понеділок, 3 серпня 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Покровський район >> Новини
На Дніпропетровщині сімейними лікарями обслуговується близько 90% сільського населення
Версія для друку Написати листа
У сільських районах Дніпропетровщини функціонує 23 центри первинної медико-санітарної допомоги, в яких працює 288 сімейних лікарів. На сьогоднішній день послугами цих спеціалістів користується вже близько 90% населення. Про це повідомила головний позаштатний спеціаліст з первинної медичної допомоги та сімейної медицини департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Надія Пучкова.

Вона зазначила, одним із пріоритетних напрямків розвитку медичної галузі та підвищенні показників здоров’я населення, за визначенням Президента України Віктора Януковича, є впровадження засад сімейної медицини. На сьогоднішній день на Дніпропетровщині триває активна підготовка сімейних лікарів. Губернатор Дмитро Колєсніков приділяє цьому питанню особливу увагу. Так, в області вже працює 713 таких спеціалістів. І цього року заплановано підготувати ще 400 лікарів.
Для заохочення молодих спеціалістів до роботи в селі, в усіх містах та районах області діють програми «місцевих стимулів». У цьому році на їхню реалізацію з місцевих бюджетів виділено 32,9 млн грн.
«Ці гроші спрямовуються на безоплатне навчання сімейних лікарів, на грошові надбавки до заробітної плати, на забезпечення медиків житлом, мобільним зв’язком тощо», – пояснила Надія Пучкова.
Нагадаємо, що в цьому році вже 15 медиків регіону отримали власне житло.
«На Дніпропетровщині протягом останніх двох років розвитку сільської медицини приділено більше уваги, ніж за всі 30 років до цього, які я працюю, – говорить головний лікар Гвардійської амбулаторії Новомосковського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Валентина Кругляк. – У нашій амбулаторії було проведено косметичний ремонт приміщень, ми отримали обладнання на 200 тис грн, у тому числі автомобіль, фетальний доплер, електрокардіограф, пульсоксиметр, апаратуру для лабораторії та інше».
Також вона зазначила, що в поточному році на реконструкцію приміщення амбулаторії виділено майже 2 млн грн.
«Це дозволить добудувати двокімнатну квартиру для медперсоналу, денний стаціонар, технічні приміщення та гараж. Таким чином, наша амбулаторія забезпечена всім необхідним для повноцінної та продуктивної роботи», – сказала Валентина Кругляк.
Головний позаштатний спеціаліст з первинної медичної допомоги та сімейної медицини Надія Пучкова підкреслила, що дана амбулаторія – це приклад того, якими вони мають бути в усій країні.
«Під час останнього візиту Міністра охорони здоров'я Раїси Богатирьової до нашого регіону, вона дала позитивну оцінку організації роботи в Гвардійській амбулаторії, – говорить вона. – Дійсно, саме ця амбулаторії може бути прикладом надання меддопомоги для всіх сільських амбулаторій України. Тут здійснюється прийом населення сімейними лікарями, працює денний стаціонар, амбулаторія оснащена необхідним обладнанням, є автомобіль».

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор